Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli ka përfunduar sot largimin e bllokadave detare në Liban. Zëdhënësja e qeverisë izraelite Miri Eisin deklaroi më herët se "forcat detare të Kombeve të Bashkuara tashmë e kanë marrë kontrollin në këtë sektor. Mbetet detyrë e tyre të ofrojnë siguri që Hezbollahu të mos furnizohet me armë nga kjo pikë", ka thënë Eisin. Italia, tashmë është mbikqyrëse e forcave franceze dhe greke, anijet e të cilëve kontrollojnë ujërat libaneze.
XS
SM
MD
LG