Ndërlidhjet

NJU JORK


Tenistja 19 vjeçare ruse, Maria Sharapova fitoi titullin e kampiones në turneun e hapur të Shteteve të Bashkuara në Nju Jork. Ajo në finale mundi përfaqësuesen e Belgjikës, Justin Henin-Hardenne me rezultat 2:0 në seta. Kjo është fitorja e dytë e tenistes Sharapova në turnetë Grand Slam, pasi në vitin 2004 ajo pat fituar edhe në turneun e Vimbëldonit. Në finalen e meshkujve sot takohen zvicerani Roger Federer dhe amerikani Andy Roddick.
XS
SM
MD
LG