Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski tha sot se "qeveria e tij ka shpresuar që Bashkimi Evropian do të caktojë datën për vitin e ardhshëm, për vendet e Ballkanit që të fillojnë negociatat për anëtarsim në familjen evropiane. Këto komente Gruevski i bëri pas takimit me komisionerin për Zgjerim Oli Rehn në Bruksel. Rehn ndërkaq, nuk e përcaktojë vitin 2007 si datë për fillimin e negociatave, por tha se "Maqedonia ka nevojë për reforma dhe stabilitet politik".
XS
SM
MD
LG