Ndërlidhjet

NJU JORK


I dërguari i Kombeve të Bashkuara në Irak, Ashraf Qazi tha mbrëmë vonë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara se Iraku është i rrezikuar nga lufta civile nëse qeveria dështon ti ndalë sulmet sektare. Ai tha se sulmet nga kryengritësit, pjesëtarët e milicive dhe terroristët kanë shkaktuar vuajtje të rënda për civilët e pafajshëm në shumë pjesë të këtij vendi dhe poashtu shkelje të të drejtave të njeriut.
XS
SM
MD
LG