Ndërlidhjet

SANA


Forcat e sigurisë në Jemen kanë arrestuar 4 anëtarë të një celule të Al Kaidës, që planifikonin të kryejnë sulme terroriste në Sana.
Ministri i Brendshëm Rashad al-Alimi tha se forcat antiterroriste kanë bastisur një shtëpi në kryeqytet dhe kanë sekuestruar një arkë me armë dhe eksploziv.
XS
SM
MD
LG