Ndërlidhjet

LUBJANË


Pas takimit me homologun e tij slloven, Franc Cukjati, kryetari i parlamentit të Kosovës, Kolë Berisha tha se ka qenë skeptik që nga fillimi, rreth suksesit të negociatave me palën serbe. Ai shtoi se "bashkësia ndërkombëtare duhet ta njoh Kosovën si shtet të pavarur, në të kundërtën, mund të sjell deri në revoltën e qytetarëve". Ndërkaq kryeparlamentari slloven Franc Cukjati, shtoi se "mos suksesi i bisedimeve në Vjenë nuk mund të jetë pengesë për zhvillimin e Kosovës drejt pavarësisë dhe evropianizimit të saj".
XS
SM
MD
LG