Ndërlidhjet

NJU JORK/LONDËR


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan dhe liderë të tjerë botërorë kanë dënuar grushtshtetin ushtarak në Tajlandë dhe kanë kërkuar kthimin e pushtetit të demokracisë në këtë vend. Kryeministri i Tajlandës, Thaksin Shinauatra hoqi dorë nga fjalimi i tij i paraparë në Asamblenë e Përgjithshme pasi forcat ushtarake e përmbysën qeverinë e tij. Ndërkaq, sipas Zyrës Britanike për Marëdhënie me Jashtë, kryeministri Shinauatra do të qëndrojë sot në Londër për një vizitë private.
XS
SM
MD
LG