Ndërlidhjet

A mund të na detyrojnë të vaksinohemi?


A mund të na detyrojnë të vaksinohemi?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:12:57 0:00

Vaksinimi kundër koronavirusit ka ndarë komunitete, familje, kolegë në të gjithë botën. Argumentet për dhe kundër janë shndërruar edhe në debate të nxehta. Shumë qeveri kanë gjetur mënyra për t’i nxitur njerëzit të vaksinohen - në të kundërtën thonë se rrezikojnë kontrollimin e pandemisë. Por, a duhet dhe a mund të bëhet vaksinimi i detyrueshëm?

XS
SM
MD
LG