Ndërlidhjet

Arrestohen krerët e veteranëve të UÇK-së


Arrestohen krerët e veteranëve të UÇK-së
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Hysni Gucati, kryetar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, dhe zëvendësi i tij, Nasim Haradinaj, janë arrestuar në Prishtinë me urdhër të Prokurorisë Speciale me seli në Hagë. Dhomat e Specializuara në Hagë konfirmuan se kundër Hysni Gucatit është lëshuar fletarrestim për vepra penale “kundër administrimit të drejtësisë, përkatësisht për frikësim të dëshmitarëve, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë së procedurës”. Kurse, arrestimin e Nasim Haradinajt, megjithatë, nuk e ka konfirmuar Prokuroria në Hagë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG