Ndërlidhjet

Përballë Asociacionit dhe SHBA-së: "Të mos kontestohet ekzistenca e shtetit"


Përballë Asociacionit dhe SHBA-së: "Të mos kontestohet ekzistenca e shtetit"
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Disa qytetarë në Prishtinë shprehen kundër formimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë si strukturë njëetnike me kompetenca ekzekutive. Të anketuar nga REL-i, ata thonë se duhet të gjendet një zgjidhje që nuk e cenon shtetësinë e Kosovës, por që nuk e rrezikon as mbështetjen e SHBA-së. “Pse të kemi shtet në shtetin tonë?”, pyet një prej tyre.

XS
SM
MD
LG