Ndërlidhjet

Aspiratat e Kosovës drejt NATO-s: Çfarë është Partneriteti për Paqe?


Aspiratat e Kosovës drejt NATO-s: Çfarë është Partneriteti për Paqe?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Kosova e ka bërë të qartë se dëshiron të jetë pjesë e programit të NATO-s, Partneriteti për Paqe. Por, rruga drejt arritjes së këtij qëllimi bart më vete disa sfida dhe nuk çon drejtpërdrejt në anëtarësim në NATO.

XS
SM
MD
LG