Ndërlidhjet

Nis punën kryetari i Mitrovicës së Veriut mes kundërshtimeve të serbëve


Nis punën kryetari i Mitrovicës së Veriut mes kundërshtimeve të serbëve
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Erden Atiq nga Lëvizja Vetëvendosje është betuar si kryetar i Mitrovicës së Veriut, komunë e banuar me shumicë serbe. Ai është njëri nga katër kryetarët e zgjedhur në veri të Kosovës në zgjedhjet lokale që u bojkotuan nga serbët. Tre kryetarët e tjerë nuk dihet kur dhe si do të nisin detyrën. (Kamera: Bujar Terstena, Arben Hoti; Montazhi: Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG