Ndërlidhjet

Bimët e Kosovës në sofrat e vendeve të BE-së


Bimët e Kosovës në sofrat e vendeve të BE-së
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Në vitet e fundit në Kosovë është rritur kultivimi dhe mbledhja e bimëve mjekësore dhe aromatike. Vetëm në vitin 2019 vendi ka eksportuar lloje të këtyre bimëve në vlerë 8.15 milionë euro.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG