Ndërlidhjet

Bllokada në Bërnjak në ditën e arritjes së marrëveshjes


Bllokada në Bërnjak në ditën e arritjes së marrëveshjes
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

Disa kamionë po vazhdojnë të bllokojnë rrugën drejt pikës kufitare Kosovë-Serbi në Bërnjak. Njësitë speciale të Policisë së Kosovës qëndruan afër kufirit të enjten, derisa nga BE-ja njoftoi se Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje sa i përket targave. Policia dhe bllokadat pritet të tërhiqen nga dy pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë, të shtunën më 2 tetor.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG