Ndërlidhjet

Protestuesit bllokojnë rrugën në Jarinjë


Protestuesit bllokojnë rrugën në Jarinjë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Kamionë dhe vetura kanë bllokuar për disa kilometra rrugën që çon në pikëkalimin kufitar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë. Kjo bllokadë vjen në shenjë pakënaqësie ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për reciprocitet në lidhje me targat e veturave me regjistrim të Serbisë që hyjnë në Kosovë. Vendi është rrethuar me forca të shtuara të Policisë së Kosovës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG