Ndërlidhjet

Rrugëtimi që bëri Dole për pavarësinë e Kosovës


Rrugëtimi që bëri Dole për pavarësinë e Kosovës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00

Ish-senatori amerikan, Bob Dole, i cili vdiq në moshën 98-vjeçare, një pjesë të karrierës së tij ia kushtoi Kosovës dhe rrugës së saj drejt pavarësisë. Radio Evropa e Lirë u hodhi një vështrim ngjarjeve kryesore që përshkuan këtë angazhim të tij.

XS
SM
MD
LG