Ndërlidhjet

Neglizhenca e institucioneve lë Kosovën pa deponi të mbetjeve të rrezikshme


Neglizhenca e institucioneve lë Kosovën pa deponi të mbetjeve të rrezikshme
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Kosova ka më shumë se 100 tonelata të materieve të rrezikshme që ruhen në vende joadekuate dhe që mund të paraqesin rrezik për qytetarët. Kosova ka humbur një donacion në vlerë 12 milionë euro nga Bashkimi Evropian që kishte për qëllim ndërtimin e një deponie ku do të ruheshin të gjitha mbetjet e rrezikshme.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG