Ndërlidhjet

Prokuroria: Viktimat në rastin e Mustafës ishin shqiptarë


Prokuroria: Viktimat në rastin e Mustafës ishin shqiptarë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Në Hagë ka filluar gjykimi i parë në Dhomat e Specializuara për ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Gjykimi nisi ndaj ish-komandantit të UÇK-së, Salih Mustafa i cili po akuzohet për vrasje dhe torturë gjatë luftës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG