Ndërlidhjet

Çfarë është diplomacia parandaluese për Kosovën dhe Serbinë?


Çfarë është diplomacia parandaluese për Kosovën dhe Serbinë?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Deputetë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Evropian po kërkojnë qasje të re të Perëndimit ndaj Kosovës dhe Serbisë, pasi, sipas tyre, taktikat aktuale nuk po funksionojnë. Ata e kanë përmendur edhe zbatimin e një diplomacie parandaluese. Çfarë është ajo dhe si është komentuar në Kosovë e në Serbi?

XS
SM
MD
LG