Ndërlidhjet

Fishekzjarrët e 4 Korrikut rikthehen në qytetet amerikane

Miliona amerikanë kanë festuar të hënën e 4 korrikut Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara – për herë të parë që prej shpërthimit të pandemisë së koronavirusit. Me shfaqje fishekzjarrësh, me parada dhe me grumbullime familjare, në shumë qytete, përfshirë Uashingtonin dhe Nju-Jorkun, u shënua përvjetori i 246-të i pavarësisë së SHBA-së. (Përgatiti: Trim Haliti)


Trego më shumë

XS
SM
MD
LG