Ndërlidhjet

Fotografitë e javës

Nata e zjarreve në Prekaz, që shënon "Epopenë e UÇK-së", kërcënimet e Koresë së Veriut, akuzat ndaj militantëve të Shtetit Islamik për përdorim të "substancave helmuese" gjatë granatimeve, migrantët e bllokuar në Greqi, janë vetëm disa nga ngjarjet e javës që po lëmë pas, prej nga Radio Evropa e Lirë sjell imazhet më karakteristike.
Trego më shumë

Një shqiponjë kap një dron gjatë një stërvitjeje të policisë në Holandë. 
1

Një shqiponjë kap një dron gjatë një stërvitjeje të policisë në Holandë. 

Zogjtë duke fluturuar dhe një harku i një ylberi mbi shtëpi, në një lagje në Karaçi, Pakistan.
2

Zogjtë duke fluturuar dhe një harku i një ylberi mbi shtëpi, në një lagje në Karaçi, Pakistan.

Raketa proton që do të lansojë anijen ExoMars 2016  në Mars, është transferuar në Launchpad në Cosmodrome Baikonur, në Kazakistan. Anija kozmike do të bëjë kërkime  për shenja jete në planetin e kuq dhe është një projekt i përbashkët i Agjencisë Hapësinore Evropiane dhe Agjencisë Hapësinore Federale të Rusisë.
3

Raketa proton që do të lansojë anijen ExoMars 2016  në Mars, është transferuar në Launchpad në Cosmodrome Baikonur, në Kazakistan. Anija kozmike do të bëjë kërkime  për shenja jete në planetin e kuq dhe është një projekt i përbashkët i Agjencisë Hapësinore Evropiane dhe Agjencisë Hapësinore Federale të Rusisë.

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, shikon nisjen e një rakete balistike gjatë një stërvitjeje nga Forca Strategjike e Ushtrisë Popullore të Koresë, në një lokacion të panjohur dhe në këtë foto pa datë, të lëshuar nga Agjencia e Koresë së Veriut.
4

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, shikon nisjen e një rakete balistike gjatë një stërvitjeje nga Forca Strategjike e Ushtrisë Popullore të Koresë, në një lokacion të panjohur dhe në këtë foto pa datë, të lëshuar nga Agjencia e Koresë së Veriut.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG