Ndërlidhjet

Fotografitë e javës

Çdo fundjavë Radio Evropa e Lirë sjell fotografi karakteristike të përzgjedhura nga ngjarje që kanë ndodhur nëpër botë.

Trego më shumë

Nxënësit valëvisin flamuj amerikanë dhe kinezë derisa përcjellin Zonjën e parë të SHBA-së,  Melania Trump, dhe homologen e në Kinë, Peng Liyuan, pas vizitës së tyre në Shkollën Fillore "Banchang" në Pekin më 9 nëntor. 
1

Nxënësit valëvisin flamuj amerikanë dhe kinezë derisa përcjellin Zonjën e parë të SHBA-së,  Melania Trump, dhe homologen e në Kinë, Peng Liyuan, pas vizitës së tyre në Shkollën Fillore "Banchang" në Pekin më 9 nëntor. 

Një tufë e madhe gargujsh formojnë një re në qiellin pranë qytetit të Gretna Green, Skoci. 
2

Një tufë e madhe gargujsh formojnë një re në qiellin pranë qytetit të Gretna Green, Skoci. 

Myslimanët shiitë pakistanezë rrahën gjoksin e tyre gjatë një procesioni për të shënuar fundin e periudhës 40-ditore të zisë pas përvjetorit të martirizimit të shekullit të shtatë të Imam Huseinit, nipit të Profetit Muhamed dhe një nga shenjtorët më të dashur të Islamit shiit, në Lahore.
3

Myslimanët shiitë pakistanezë rrahën gjoksin e tyre gjatë një procesioni për të shënuar fundin e periudhës 40-ditore të zisë pas përvjetorit të martirizimit të shekullit të shtatë të Imam Huseinit, nipit të Profetit Muhamed dhe një nga shenjtorët më të dashur të Islamit shiit, në Lahore.

Fëmijët sirianë vizitojnë shkollën e tyre të dëmtuar në qytetin Sakachi, të rrethuar nga rebelët në periferi të kryeqytetit sirian, Damask, pas sulmeve ajrore nga forcat qeveritare në zonë një ditë më parë. 
4

Fëmijët sirianë vizitojnë shkollën e tyre të dëmtuar në qytetin Sakachi, të rrethuar nga rebelët në periferi të kryeqytetit sirian, Damask, pas sulmeve ajrore nga forcat qeveritare në zonë një ditë më parë. 

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG