Ndërlidhjet

“As për rrogë prej 1.000 eurosh nuk rri” – Trendi i emigrimit nga Kosova


“As për rrogë prej 1.000 eurosh nuk rri” – Trendi i emigrimit nga Kosova
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Mungesa e perspektivës për të ardhmen e ka shtyrë një 22-vjeçar nga Kosova ta kërkojë shpërnguljen drejt emigrimit për pesë vjet radhazi. Ngjashëm si ai, mijëra kosovarë në vit emigrojnë shkaku i kushteve të punës dhe rrethanave socio-ekonomike.

XS
SM
MD
LG