Ndërlidhjet

Fotovat: Burrat të përfshihen në diskutimet për mbrojtjen e grave në Kosovë


Fotovat: Burrat të përfshihen në diskutimet për mbrojtjen e grave në Kosovë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

Zëvendësdrejtoresha e Zyrës së Sekretarit amerikan të Shtetit për Çështjet Globale të Grave, Katrina Fotovat, thotë për Radion Evropa e Lirë se mbështetja për zyrtarët e zbatimit të ligjit dhe mbështetja e trajnimet për prokurorët dhe gjyqtarët se si ta trajtojnë dhunën me bazë gjinore, mund ta ndihmojnë Kosovën në luftimin e kësaj dukurie. Zyrtarja e lartë amerikane, gjithashtu, thekson rëndësinë e dialogut me familjet dhe të përfshirjes së burrave në diskutim.

XS
SM
MD
LG