Ndërlidhjet

Kosovë: Katër viktima dhe 236 raste të reja me COVID-19


Fotografi ilustruese- Marrja e mostrës për testimet për koronavirus
Fotografi ilustruese- Marrja e mostrës për testimet për koronavirus

Kosova ka regjistruar katër viktima dhe 236 raste të reja me koronavirus, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë (MSH) më 18 shkurt.

Rastet e reja dolën pas testimit të 2,648 mostrave, që i bie se 8.91 për qind e të testuarve rezultuan pozitivë për sëmundjen COVID-19.

Në raportin e MSH-së – që i referohet të dhënave të 24 orëve paraprake – thuhet se edhe 780 pacientë janë shëruar nga koronavirusi.

Ndërkaq, numri i rasteve aktive është 5,961.

Deri më tani, mbi 800 mijë qytetarë janë vaksinuar me dy doza të vaksinës.

XS
SM
MD
LG