Ndërlidhjet

Si u bë problem veriu?


Si u bë problem veriu?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Veriu i Kosovës, i banuar me shumicë serbe, nuk u është bindur asnjëherë plotësisht autoriteteve qendrore në Prishtinë. Por, kur nisi ndarja e thellë etnike në atë zonë - dhe pse vazhdojnë të dështojnë përpjekjet për integrim?

XS
SM
MD
LG