Ndërlidhjet

Kush do ta zëvendësojë Lajçakun?


Kush do ta zëvendësojë Lajçakun?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Një politikan slloven dhe dy të tjerë nga shtete skandinave janë përmendur si persona potencialë për të marrë postin e ndërmjetësuesit të ri të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, pasi Mirosllav Lajçak, që e mban aktualisht këtë post, do të nisë punën e re si ambasador i BE-së në Zvicër.

XS
SM
MD
LG