Ndërlidhjet

Dërgimi i liderëve të UÇK-së në Hagë


Dërgimi i liderëve të UÇK-së në Hagë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:10 0:00

Presidenti i deritashëm i Kosovës, Hashim Thaçi, është dërguar në Hagë përmes Aeroportit të Prishtinës. Së bashku me Thaçin ka shkuar edhe lideri i PDK-së, Kadri Veseli, dhe deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi. Një ditë më parë, drejt Hagës është nisur edhe ish-kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi. Ata u dërguan në Hagë pas konfirmimit të aktakuzave nga Gjykata Speciale me seli në Holandë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG