Ndërlidhjet

Pena "nën presion": Pushteti duartroket lirinë e shprehjes


Pena "nën presion": Pushteti duartroket lirinë e shprehjes
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:11:06 0:00

Kushdo që nuk pajtohet me politikat e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe të Qeverisë që ai drejton, rrezikon të njolloset dhe të diskreditohet në rrjetet sociale, thonë përfaqësues dhe studiues mediash. Ndërhyrjen e tillë të Qeverisë e konfirmojnë edhe disa raporte ndërkombëtare, ndërsa partia në pushtet - Lëvizja Vetëvendosje - i hedh poshtë këto pohime, duke i cilësuar si të pabaza.

XS
SM
MD
LG