Ndërlidhjet

Në frontin e acartë të Ukrainës

Forcat ukrainase kanë marrë një qëndrim më mbrojtës në shumë pjesë të frontit të acartë, pasi një kundërofensivë, e nisur vitin e kaluar, nuk arriti të thyente vijat tejet të fortifikuara ruse në jugun dhe lindjen e okupuar. (Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG