Ndërlidhjet

Në Maqedoninë e Veriut rikthehet ora policore gjatë fundjavës

Në Maqedoninë e Veriut, ndonëse më herët gjatë javës u lehtësuan masat kundër koronavirusit, autoritetet kanë vendosur që të fusin në izolim të plotë shumë qytete, përfshirë edhe kryeqytetin, Shkupin. Në Shkup, Tetovë, Kumanovë dhe Shtip, izolimi i plotë ka nisur të premten dhe pritet të zgjasë deri të hënën. Në qytetet e tjera, qytetarët nuk do të mund të qarkullojnë nga 16:00 deri në 5:00. REL ju sjell disa fotografi të bëra të dielën në qytetin e Shkupit.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG