Ndërlidhjet

“Liri e drejtësi për Palestinën”: Dhjetëra njerëz marshojnë në Prishtinë


“Liri e drejtësi për Palestinën”: Dhjetëra njerëz marshojnë në Prishtinë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Dhjetëra qytetarë u grumbulluan në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë për të marrë pjesë në një marsh mbështetës për popullin palestinez. Pjesëmarrësit kërkuan që Kosova ta ndryshojë pozicionin zyrtar për luftën mes Izraelit dhe Hamasit, grupit të shpallur organizatë terroriste nga SHBA-ja dhe BE-ja.

XS
SM
MD
LG