Ndërlidhjet

"Tash do të jetë ndryshe" - Mbyllja e komunave paralele shqetëson qytetarët serbë


"Tash do të jetë ndryshe" - Mbyllja e komunave paralele shqetëson qytetarët serbë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:05:04 0:00

Aksioni i Qeverisë së Kosovës për mbylljen e komunave paralele të Serbisë ka shkaktuar dëshpërim dhe shqetësim te serbët e Kosovës. Në fshatin e Osojanit, në Istog, dhe në atë të Gorazhdecit, në Pejë, ku shumica janë serbë, thonë se në këto komuna paralele nuk ka pasur kurrë aktivitete ilegale, por vetëm shërbime në ndihmë të qytetarëve.

XS
SM
MD
LG