Ndërlidhjet

Migrantët protestojnë në kufirin e Maqedonisë


Migrantët protestojnë në kufirin e Maqedonisë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Rreth 1,000 persona të cilësuar si migrantë ekonomikë nga autoritetet maqedonase në Shkup, kanë organizuar një protestë në kufirin e Greqisë dhe Maqedonisë. Protestat në zonën kufitare Gjevgjeli, vijnë pasi zyrtarët maqedonas kanë filluar të refuzojnë hyrjen e migrantëve, të cilët nuk janë nga Siria, Iraku, apo Afganistani.

XS
SM
MD
LG