Ndërlidhjet

Motra në kërkim të vrasësve të vëllait


Motra në kërkim të vrasësve të vëllait
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:45 0:00

Valbona Berisha është duke dëshmuar në një gjykim në Gjykatën Themelore në Prishtinë kundër një personi, për të cilin ajo thotë se e ka parë duke ia marrë vëllain gjatë luftës në Kosovë. Që nga mbarimi i luftës, më 1999, krimet e luftës janë hetuar nga gjyqtarë dhe prokurorë të huaj. Që nga viti 2015, këtë rol e kanë marrë institucionet e Kosovës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG