Ndërlidhjet

Nga NASA në Shtime: Një fshat i vogël në Kosovë mbledh ekspertët e astronomisë


Nga NASA në Shtime: Një fshat i vogël në Kosovë mbledh ekspertët e astronomisë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Hapja e Observatorit dhe Planetariumit të parë Kombëtar në Kosovë, ka bërë që shumë ekspertë të huaj të astronomisë ta kenë destinacion fshatin Rashincë të komunës së Shtimes. Pranë pajisjeve të dhuruara nga kompani amerikane, disa të rinj mësuan nga ekspertët për fushën e astronomisë.

XS
SM
MD
LG