Ndërlidhjet

Ndërtimi i Termocentralit "Kosova e Re"


Ndërtimi i Termocentralit "Kosova e Re"
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00

Ndërtimi Termocentralit "Kosova e Re" pritet të nisë në fillim të vitit të ardhshëm dhe të përfundojë në vitin 2023. Ky termocentral do të prodhojë 500 megavat në orë dhe do të kushtojë 1.3 miliard euro. Ndërtimi i këtij termocentrali është investimi më i madh i huaj deri më tash në Kosovë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG