Ndërlidhjet

Më shumë se 1,200 kosovarë kërkuan ndihmë psikologjike gjatë pandemisë


Më shumë se 1,200 kosovarë kërkuan ndihmë psikologjike gjatë pandemisë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Prej fillimit të pandemisë me COVID-19, shumë qytetarë kanë kaluar nëpër kriza të ndryshme psikologjike. Njomza Halimi dhe Florina Qupevaj, janë dy psikologe nga Prishtina, të cilat që prej datës 22 prill kanë ndihmuar qindra kosovarë përmes linjës për ndihmë psikologjike pa pagesë (038 200 80 890). Nga 22 prilli në këtë linjë janë bërë 1,278 thirrje nga qytetarë që kanë kërkuar ndihmë psikologjike për shkak të ankthit, stresit dhe problemeve tjera emocionale e familjare.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG