Ndërlidhjet

"Rrokja e nacionalizmit": Normaliteti mes Kosovës e Serbisë në pritje


"Rrokja e nacionalizmit": Normaliteti mes Kosovës e Serbisë në pritje
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:11:04 0:00

Situata pezull mes Kosovës dhe Serbisë mund të vazhdojë edhe me vite; mund edhe të komplikohet nëse dy vendet mbeten në pozita të pabarabarta, ose nëse dinamikat globale imponojnë vendime, thonë vëzhguesit. Për paqe të qëndrueshme, tash për tash, as që mund të flitet, sipas tyre. (Kontribuuan: Arton Konushevci, Iva Gajiq)

XS
SM
MD
LG