Ndërlidhjet

A do të kemi endemi në vend të pandemisë?


A do të kemi endemi në vend të pandemisë?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:50 0:00

Pas dy vjetësh me infektime, viktima dhe kufizime, koronavirusi duket se ka marrë një formë të re. Varianti i ri Omicron është duke u përhapur më shpejt se çdo variant tjetër, por rezulton të jetë më pak i ashpër. Flitet se pandemia shpejt mund të njihet si endemi. Cilat janë gjasat?

XS
SM
MD
LG