Ndërlidhjet

Ndërtimi i parkingut nëntokësor dëbon disa familje


Ndërtimi i parkingut nëntokësor dëbon disa familje
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Katërmbëdhjetë familje në qendër të Prishtinës, shqiptare e serbe, duhet të largohen nga barakat që kanë jetuar me dekada për t’ia lëshuar vendin ndërtimit të një parkingu të ri nëntokësor. Ata janë vendosur aty gjatë kohës së ish-Jugosllavisë, për të jetuar përkohësisht, dhe nuk kanë dokumente se ato janë prona të tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG