Ndërlidhjet

Për Jetonin dhe Milloshin: Puna, më e rëndësishme se etnia


Për Jetonin dhe Milloshin: Puna, më e rëndësishme se etnia
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Millosh Stojanoviq dhe Jeton Morina që shumë vjet punojnë së bashku në prodhimin e tullave nga argjila e pjekur, në fabrikën Brickos që gjendet në Komunën e Kamenicës. Në këtë fabrikë, puna dhe produktiviteti janë më të rëndësishme se politika e etnia.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG