Ndërlidhjet

Pse janë të përçarë palestinezët?


Pse janë të përçarë palestinezët?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Palestinezët janë të ndarë në disa fraksione në luftën e tyre për të pasur shtet. Dy kryesoret janë Fatahu dhe Hamasi. Njëri e pranon shtetin e Izraelit, tjetri synon ta zhbëjë atë. Por, me raste, grupet e kanë luftuar edhe njëra-tjetrën. Pse? Shpjegojmë në këtë video.

XS
SM
MD
LG