Ndërlidhjet

Pika kufitare në Jarinjë vazhdon të jetë e bllokuar nga serbët


Pika kufitare në Jarinjë vazhdon të jetë e bllokuar nga serbët
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Qytetarë serbë kanë qëndruar në natën mes 20 dhe 21 shtatorit afër pikës kufitare në Jarinjë, që lidh Kosovën dhe Serbinë. Ata kanë bllokuar rrugën në shenjë proteste për reciprocitetin për targat me Serbinë, të vendosur nga Qeveria e Kosovës. Ekipi i Radios Evropa e Lirë ka qëndruar gjatë natës në këtë pikë kufitare dhe përcolli nga afër protestën e qytetarëve serbë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG