Ndërlidhjet

Ish-presidenti i Kazakistanit rrëfen për jetën me dy gra


Ish-presidenti i Kazakistanit rrëfen për jetën me dy gra
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:44 0:00

Në një memoar të ri, ish-presidenti kazak, Nursultan Nazarbaev, ka pranuar se ka bërë dy djem me gruan e shpallur Miss Kazakistani 1999, jashtë martesës së tij zyrtare. Libri i ri, i titulluar “Jeta ime”, doli në shitje më 1 dhjetor, dhe është përballur me kritika publike në vendin e Azisë Qendrore. Thashethemet se Nazaerbaev ka grua të dytë dhe të tretë kanë qarkulluar prej vitesh, ndërsa tani ish-udhëheqësi ka dhënë zyrtarisht detaje të nigjahut – apo martesës islamike – me Asel Qurmanbaevan. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG