Ndërlidhjet

Pritjet e serbëve në Kosovë nga zgjedhjet në Serbi


Pritjet e serbëve në Kosovë nga zgjedhjet në Serbi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Qytetarët serbë të Kosovës janë duke votuar në zgjedhjet parlamentare të Serbisë. Pritjet e tyre janë të ndryshme, për një të ardhme më të mirë, për paqe dhe qetësi, por ka edhe mjaft qytetarë skeptikë. Në Mitrovicë të Veriut dhe Graçanicë, shumica e serbëve lokalë kanë dalë në vendvotime me maska, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Megjithatë, në mjaft raste, gjatë pritjeve për të votuar, distanca fizike nuk është respektuar.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG