Ndërlidhjet

Protestë e studentëve në Tetovë


Protestë e studentëve në Tetovë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

Qindra studentë shqiptarë kanë protestuar të martën në Tetovë duke kërkuar ngritjen e cilësisë së arsimit të lartë, depolitizimin, luftën kundër korrupsionit dhe uljen e taksave për pagesa. Kërkesat e tyre, studentët ua kanë drejtuar Qeverisë së Maqedonisë dhe rektorëve të universiteteve me mësim në gjuhën shqipe, ku bëjnë pjesë, Universiteti i Tetovës, Universiteti “Nënë Terezë” dhe Universiteti i Evropës Juglindore.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG