Ndërlidhjet

Qytetarët e paregjistruar serbë: Regjistruesit e ASK-së s’u paraqitën në shtëpitë tona


Qytetarët e paregjistruar serbë: Regjistruesit e ASK-së s’u paraqitën në shtëpitë tona
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Qytetarë të komunitetit serb në Graçanicë dhe në veri të Kosovës thonë se kanë mbetur pa u regjistruar për shkak se regjistruesit nuk janë paraqitur në shtëpitë e tyre. Disa nga ta thanë se vullneti i tyre ishte të regjistroheshin, e të tjerë thanë se frikësohen se do të mund të gjobiten. Në ASK pranojnë se kanë pasur telashe me regjistruesit e komunitetit serb, të cilët, sipas këtij institucioni, janë përballur edhe me presion politik.

XS
SM
MD
LG