Ndërlidhjet

Poshtë e më poshtë rezultati i Kosovës në PISA


Poshtë e më poshtë rezultati i Kosovës në PISA
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Kosova ka shënuar rënie në renditjen e testit PISA, që mat aftësitë e nxënësve në lexim, shkencë e matematikë. Rezultatet u vlerësuan të pritshme, por shqetësuese. Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ia la fajin pandemisë dhe ndërrimit të shpeshtë të qeverisë.

XS
SM
MD
LG