Ndërlidhjet

Rikrijimi i avionit malajzias analizohet para gjyqit për vrasje

Gjyqtarët holandezë kanë shikuar skeletin e rikrijuar të avionit të rrëzuar të fluturimit MH17 të Malaysia Airlines, para gjykimit të katër të dyshuarve, që do të mbahet në Hagë. Incidenti ka shkaktuar vdekjen e 283 pasagjerëve dhe 15 anëtarëve të ekuipazhit. Avioni ishte qëlluar mbi pjesën lindore të Ukrainës, në vitin 2014. (Përgatiti: Trim Haliti)

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG